EMAIL: katandkev@lupunaretreat.com

WHATSAPP: +420 736606731 Káťa Townes

Jak se k nám dostanete?

LETENKY

Praha - Iquitos, zpáteční letenka cca 35 000 Kč. Ideální přes Paříž nebo Amsterdam. Celkem cca 20 h cesty, nejdelší let 12 h (ideálně na noc). POZOR - v Limě, pokud musíte vyzvednout zavazadla a znovu jít na check-in, pak musíte na přepážku aerolinek (asi Latam), co nejdřív, vystát dlouhou frontu. check-in se tam dělí podle společností ne podle destinací jako všude jinde. Když byste měli málo času, ukažte čas odletu pracovníkům a oni vás pošlou do předu. Paruánci jsou natvrdlý, odbavení může trat dlouho. www.skyscanner.cz

Do Peru nepotřebujete víza. 

Vyberte si na letišti 100 soles (cca 700 Kč) z bankomatu. Taxikáři berou jen drobáky, neumí rozměnit. Kartou zaplatíte jen v restauraci a v hotelu. Obchody většinou karty neberou nebo mají 5% přirážku. Supermarket Portales - koupíte skoro všechno, berou karty, stejně lékárny berou karty a jsou všude. Kdybyste něco zapoměli, všechno tu koupíte.

HOTEL v IQUITOS

Iquitos - mototaxi do všeho hotelu, cena cca 15 soles. My vás vyzvedneme v pondělí ráno v hotelu Hilton Double Tree nebo dle domluvy. Nemusíte tam přespat, stačí se tam ráno dopravit.

Nejlepší a nejdražší hotel je Hilton Double Tree na náměstí Plaza de Armas. Cena: $ 130

Pokud neřešíte peníze, doporučujeme, budete po cestě unaveni a tohle je jediný hotel, kde je opravdu ticho na vyspání, dobře fungující klimoška a mluví výborně anglicky. Jinak na hotely mrkněte třeba na www.booking.com

JAZYK V PERU

Mluví se španělsky a málokdo umí anglicky. Peruánci jsou natvrdlý, ale snaží se pomoct, a výhoda je, že i když mají pravidla, nedodržují je. Takže i to, co nejde, nakonec jde. Na imigrační kontrole na letišti to nějak projdete bez problémů. Kdyžtak řeknete: "no entiendo" - nerozumím. Víza dávají automaticky na 3 měsíce. V Iquitos je lepší mít jméno hotelu napsaný a ukázat taxikáři, v hotelu vytáhnete pas a všechno bude ok. 

S SEBOU

v džungli je teplo a vlhko, lehký oblečení, sprej proti komárům, dlouhý rukáv a kalhoty na večer, baterku, lahev na vodu, boty do bahna (sandály klidně nebo gumáky) adaptér na nabíjení tel - mají jiný zásuvky, koupit jde na letišti v Limě.  V noci bývá chladno, budete mít deku a moskitiéru, doporučujeme kalhoty. 

Centro Ayahuasca Lupuna, SCRL

Callao 151

Iquitos, Peru

RUC: 20603273231

info@lupunaretreat.com

whatsapp:

+420 736 606 731 Káťa
 

  • Facebook Social Icon

Napište nám

© 2019 by Centro Ayahuasca Lupuna