Ayahuasca je starodávný rostlinný lék, který se používá tisíce let. Pracují s ní šamani - léčitelé - v celé Amazónii. Nápoj ayahuaca v našem centru se skládá ze dvou rostlin, ayahuasca a čakruna. Čakruna obsahuje DMT (dimethyltryptamin) a ayahuasca obsahuje MAOi (látka umožňující vstřebání DMT v žaludku). DMT je všude ve světě kromě Jižní Ameriky nelegální. Zde to nebudeme komentovat, můžete se dočíst o tom, co tato rostlina dělá dále nebo v Fakta. Ayahuasca nápoj u někoho způsobuje intenzivní čištění - zvracení někdy i průjem. Nic si z toho nedělejte, není to vždy, záleží v jakém stavu jste. A co je trocha zvracení proti vyléčení

Proč pít ayahuascu?

Každého k ayahuasce táhne něco jiného. Jsou to fyzické problémy (nemoci) nebo psychické problémy, traumata. Dochází k zodpovězení vašich vyřčených i nevyřčených otázek, dozvíte se příčinu vašich trápení a vyřešení nebo ukázání cesty. U spousty lidí dochází k vyléčení a to přes odstranění příčiny fyzického problému. Jde o čistě osobní prožitek, který přesně odpovídá tomu, na co jste připraveni.

Chcete-li se spojit s celým vesmírem, otevřít srdce, otevříte třetí oko, nebo se zbavit astmatu, pak je velká šance, že k tomu dojde. 

DEPRESE A ZÁVISLOSTI

Ayahuasca má fantastické výsledky ve zbavování se závislostí (drogy, léky, apod.) a v řešení neřešitelných depresí. Ceremoniál trvá 4 hodiny a sestává z různých typů vizí - geometrické vzory, barvy, bytosti, jde o to, že se dostanete mimo vládu vašeho mozku a mimo omezení vašich 5 smyslů, do jiného světa, který v bdělém stavu nemůžete vidět. Lidé, kteří svět vnímají čistě skrze mozek vám budou tvrdit, že jde o halucinace. Halucinace jsou něco, co neexistuje. Např. 6 metrový penis. Ayahuasca otvírá jinou dimenzi. Nejde o žádné halucinace. (původní význam slova halucinace je - vize navozující, v tom případě ano, ayahuasca navozuje vize). A když jsme u toho, vizionář je ten, co vidí to, co ještě neexistuje - byl by tedy nazýván halucionářem?

Způsobuje ayahuasca halucinace?

Ne. Halucinace je něco, co neexistuje. Ayahuasca vám však ukazuje vize nebo-li realitu, kteru nejste svými omezenými 5 smysly vnímat. Někdo dokáže mít podobné spojení nebo vize díky meditaci nebo díky zážitku klinické smrti - cesta tam a zpět, přičemž někdy schopnost vidět za tuhle realitu zůstává. Nejedná se tedy o halucinogenní efekt a důvod proč je ayahuasca vyhledávaná lidmi po celém světě není sjet se jako na drogách a cítit se chvilku líp, nebo se zhulit trávou a uniknout z reality. Ten důvod je vyřešení problémů, získání odpovědí, pochopení smyslu života, vesmíru. Ceremoniál, působení ayahuascy není nic příjemného, že byste to chtěli opakovat, ale výsledek stojí za to. Pro spoustu lidí se jedná o zlomový životní prožitek.

Proč je potřeba šaman?

Úloha šamana je bezpečně vás provést zážikem a spojením s tím, co tenhle svět přesahuje. Rostlina má silný čistící a vizuální účinky. Šaman ovlivňuje působení rostliny v těle, dokáže zesílit i zeslabit intenzitu působení. Během ceremoniálu se mohou dít různé věci a šaman se s nimi dokáže vypořádat. V podstatě hlídá vaši duši. Nikdy nepodceňujte roli šamana. Na různých místech světa se dá dělat ayahuasca, ale nejde o samotné vypití nápoje. Ceremoniál je proces, musí se jich dělat více a pod dohledem nejen šamana ale i dalších průvodců. Kromě toho působení okolní čisté přírody - džungle - a energie a duchů v ní, je nepostradatelnou složkou dokonalého prožitku. Ayahuasca bez šamana a džungle je prostě pitomost. Kdyby to šlo, seděli bysme v Austrálii a dělali ceremoniály tam :)

Je ayahuasca nebezpečná?

Ne. Je důležité řídit se pár pravidly než se pustíte do ceremoniálu. Během pobytu v našem centru byste neměli mít většinu z předepsaných chemických léků, antidepresiva je třeba už nebrat 3 týdny předem. Důvodem je, že některé “léky” mění chemii mozku a způsobují závažné zdravotní problémy. Toto je třeba konzultovat s vaším doktorem. Nejhorší jsou antidepresiva. V případě závislostí je třeba začít snižovat dávky a ideálně pár dní před příjezdem už žádné látky nebrat, pokud to nejde, nebo nevíte jak na to, nebo máte dotazy: katandkev@lupunaretreat.com

 

Důležitá je také zdravá strava, je k tomu důvod. Ayahuasca nebude mít takový účinek, když nezačnete dodržovat aspoň týden (lépe déle) před příjezdem: bez soli, minimum slazení, minimum smažení, alkohol, kofein, tučná jídla. Ideální je přijet co nejvíce fit. V případě těhotenství bohužel nemůžeme rostlinu podávat. Během pobytu u nás budete mít speciální stravu - bez soli, bez tuku, bez kofeinu, bez přidaného cukru. 5 dní v pohodě zvládnete :)

 

Spousta lidí se vás může snažit odradit, na základě názorů nebo z doslechu, jedna pani povídala a jeden kluk se z toho zbláznil. Nikdy nevíte okolnosti. Ano, pokud jste závislí na antidepresivech, může dojít k problémům. Proto je třeba vysadit. Když si projdete výzkumy, budete šokováni, jak účinná ayahuasca je. Výzkumy jsou v angličtině nebo španělštině. Lidé, kteří skutečně potřebovali pomoct, pomoc dostali a mluví o tom, že jim to změnilo život. O výzkumech a bezpečnosti píšeme zde.

 

Ve zkratce:

  • v USA zemře ročně 120 000 lidí následkem předepsaných léků

  • zdravotní “péče” je na 3. místě v příčinách úmrtí spojených se zdravím - špatná diagnóza, vedlejší účinky, zbytečné operace, špatná práce lékařů, nedbalost.

 

1 člověk zemřel při pobytu, kde se užívala ayahuasca, zpráva říká, že smrt nesouvisí s ayahuascou. A tímto vás může internet strašit. Pokud někdo zemře např. na dovolené, nedostanete paniku a nepřestanete jezdit na dovolenou, že.

 

Takže, 120 000 úmrtí za rok v USA díky předepsané oficiální schválené “léčbě” oproti 1 úmrtí nezpůsobenému ayahuascou.

 

…a 1.3 milionů úmrtí ročně na silnicích po celém světě.

 

Kdyby byl oficiální systém, tzv. zdravotní "péče" (velmi vtipné), schopen vám dát odpovědi a vyléčit příčiny vašich problémů, nečetli byste tyhle řádky. Váš život, zdraví, je vaše zodpovědnost, vy se setkáváte s bolestí, nikdo jiný. Proto nikomu jinému ze systému na vás záležet nikdy nemůže. Hledáte odpovědi, chcete se zbavit prázdnoty, jaký je smysl všeho toho okolo vás? nezblánil se svět? Je jen na vás, jestli dostanete odpověď a ayahuasca vám v tom může pomoct.

Způsobuje pokaždé zvracení?

Ne, je to čistě individuální, nicméně velmi časté. Důvodem je špatná strava, toxiny a hodně negativní energie.

Kolik ayahuascy se pije v dávce?

Záleží na několika faktorech, na kvalitě rostliny a na vašem stavu. Dávky dáváme takové, abyste sami poznali jestli potřebujete víc nebo míň. Někde vám dají tak moc, že už to nikdy nechcete, my postupujeme opatrně.

Speciální strava při ayahuasce

Strava při ayahuasce spočívá v potravě pocházející z přírody. Co byste měli jíst je velmi jednoduché. Ovoce a zelenina jsou výborné zdroje vitamínů a minerálů, zvlášť když se snažíte o očistu těla. Lehké maso jako jsou ryby a kuře, krůta, můžeme doporučit. Slazení, sůl, tučná jídla nedoporučujeme. Čím zdravější budete, tím více z ayahuascy dostanete. Jídlo - potrava pro tělo a ducha - je vysoce podceňovaná záležitost. Důvodem je, že následky špatné stravy nevidíte hned, trvá to i desítky let, ale pak je těžké ten proces rychle zvrátit. Ideální je vnímat tento typ stravy jako životní změnu, ne týdenní záležitost. O stravě si u nás v centru můžeme popovídat podrobněji, zabývám se tím 20 let, jako majitelka velkého fitness centra v Praze. Jednoduše se můžete řídit pravidlem, nekupovat zpracovaná jídla, vařit co nejméně a co nejvíce živé stravy. Vyrobil člověk nebo příroda? Příroda ví líp.

Ceremoniály

Ayahuasca se zásadně podává během šamanského ceremoniálu. Ceremoniálu se účastní max. 10 lidí. To oceníte, jinde se nacpe 20-30 lidí do malinkého prostoru, a hned metr od vás někdo zběsile zvrací. To nechcete.

Náš posvátný dům (maloka) je skutečný chrám boah/zdroje, kde se odehrávají souboje dobra a zla.

Šaman v Amazonii si neříká šaman, ale curandero = léčitel. To z toho důvodu, že všichni šamani jsou léčitelé a k léčení pužívají rostliny a rituály. Správný šaman, je k tomuto poslání zrozen a povolán. Znalosti čerpá z přírody, od dalších Maestrů, sám požívá ayahuascu nebo jiné rostliny navozující vize. Šaman komunikuje s duchy rostlin v džungli a s duchy všeho živého. Během ceremoniálu ví nejlépe, jak vám pomoct - jaké použít písně (icaros), jakou zvolit intenzitu, ví, co prožíváte a ví, jak vám pomoct. Zároveň je to váš ochránce, sleduje průběh a chrání vás před manifestací zla ve vašem fyzickém těle. Pokud nejste šaman, rozhodně nedoporučujeme pít ayahuascu sami. 

info@lupunaretreat.com

whatsapp:

+420 736 606 731 Káťa
 

  • Facebook Social Icon
  • YOUTUBE LUPUNA CENTER

Napište nám

© 2019 by Centro Ayahuasca Lupuna